ФК "Козаро" (Ботевград) с победа в първия си мач от "Витоша къп" 2020

26 Юли 2020, 13:55
(1) (0)
Прочетена: 1991 13

Мъжкият футболен отбор на ФК "Козаро" (Ботевград) стартира с победа над ФК "Банкя" участието си в аматьорския турнир по футбол "Витоша къп" 2020. Ботевградчани надделяха над съперника с 3:2 след голов спектакъл. Двубоят се игра на 25 юли (събота) в село Железница, където се провежда надпреварата. Отчитаме факта, че по-добрият тим на терена бе този на ФК "Козаро", но на два пъти нелепи грешки в отбраната им дадоха шанс на символичните домакини да изкопчат нещо от мача. В 28-ата минута Анатоли Димитров се разписа след удар от средно разстояние и даде преднина на своя тим, която бе запазена до почивката - 0:1.

Малко след като двете страни отново се появиха на терена, попаденията в двете врати започнаха да падат едно след друго. В 53-ата минута тимът на ФК "Банкя" изравни след нелеп автогол в редиците на "оранжевите" - 1:1. Преднината за ФК "Козаро" (Ботевград) бе върната 3 минути по-късно от играещият треньор и капитан Радослав Зарев, който с глава засече подаване от ъглов удар - 1:2. В 59-ата минута отново се стигна до изравняване на силите, след като ФК "Банкя" се възползва от нова грешка в защитата на ботевградчани и изравни за втори път за 2:2. В герой за своя тим се превърна капитанът и треньор Радослав Зарев, който в 65-ата минута с мощен изстрел от средна дистанция разстреля вратаря на съперника и осигури победата на своя отбор с 3:2.

В следващото си изпитание, отборът на ФК "Козаро" (Ботевград) се изправя срещу тима на "Армейци" (Кюстендил) на 2 август от 18:00 ч..

Ключови думи: ФК ”Козаро" (Ботевград)