Петък, 26 Април 2024, 11:53

ФК "Ракитин" (Трудовец) лидер в класирането след успех над ФК "Левски 2007" (Долна баня)

16 Ноември 2019, 19:35
(0) (0)
Прочетена: 3050 22

Отборът на ФК "Ракитин" (Трудовец) отново излезе начело в А ОГ София - Изток, след като се наложи с 2:0 над ФК "Левски 2007" (Долна баня) в дербито на отложения 8 кръг, който е последен за есенния полусезон. Трудовчани излязоха крайно мотивирани да спечелят и това бе съвсем видимо от показаното на терена. Домакините контролираха събитията на "Арена Трудовец" през целия двубой и сведоха до минимум шансовете на своя противник за реакция. Първото полувреме премина под диктовката на ФК "Ракитин". Трудовчани непрестанно тормозеха отбраната на гостите, като редуваха опасните си атаки една след друга. Редица добри голови положения бяха създадени пред вратата на ФК "Левски 2007". Някои от тях бяха отразени от стража на гостите, а други преминаваха на сантиметри от вратата. Малко преди края на полувремето Цветелин Николов - Цънти разтресе гредата. В 38-ата минута обаче находчивостта на домакините надделя и трудовчани откриха резултата - 1:0. Антон Иванов блесна с красиво попадение от средна дистанция, след като топката рикушира в напречната греда и се оплете в мрежата. Именно така завърши и първото полувреме.

След това ситуацията на "Арена Трудовец" остана идентична. Тимът на ФК "Ракитин" продължи уверения си марш, като не спираше да притиска съперника си. Цветелин Николов - Цънти разтресе гредата за втори път в срещата и не увенча усилията си с успех, въпреки че сътвори страхотен рейд. Малко преди края Красимир Алипиев изведе отлично Антон Иванов, който отново показа своята важност за отбора и реализира второто си попадение днес, затвърждавайки успеха на трудовчани - 2:0.

По този начин отборът на ФК "Ракитин" закрива есенния полусезон на първенството като лидер в класирането с актив от 21 точки и голова разлика 32:9.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец , ОГ София Изток