Футболистите бият Ботев Ихтиман като гости

11 Март 2017, 17:48
(3) (0)
Прочетена: 3078 14

Футболният отбор на Балкан 1929 Ботевград записа втора победа в пролетния дял на Югозападната Трета лига, този път като гост на Ботев 1937 Ихтиман с резултат 2:3.

Домакините откриха резултата още в 3-та минута след гол с ръка, който обаче бе признат от рефера. След центриране на Иван Мишев в 15-та минута, Ивайло Златев изравни след точно попадение с глава и първото полувреме завърши при равен резултат.

В 61-та минута Мишев изпусна златен шанс от дузпа. Ивайло Златев вкара вторият си гол в 75-та минута, след като технично прехвърли вратаря, а победният гол реализира Ивайло Цветанов след отлична контраатака. Две минути преди края на редовното време домакините отбелязаха и второто попадение в мача.

След днешния кръг Балкан 1929 остава на 12-та позиция във временното класиране, а Ботев Ихтиман е само на едно място пред ботевградчани при 2т. разлика.

В XXI кръг тимът на Пирин Разлог гостува в Ботевград. Срещата е на 18 март (събота) от 15:00ч. на стадион „Христо Ботев“.