Лукойл Академик би Левски и при юношите, излезе начело

25 Февруари 2012, 16:44
(0) (0)
Прочетена: 2544 4

Академик победи Левски с 57:49 и излезе начело при юношите до 18 години, в група А на зона Витоша. Малките „студенти“ изиграха страхотна първа четвърт, която Левски почти проспа, но след това позволиха съперника да ги настигне, и интрига имаше почти до края на мача. Академик неутрализира стрелбата на Левски от тройката с добри отигравания под коша, а Крис Минков отбеляза 12 от 17-те си точки през второто полувреме, за успеха. Камен Атанасов реализира две тройки и кош, за да намали резултата малко преди финала, но Академик приключи безапелационно, за да вземе победата.

Академик – Левски 57:49 (25:8, 7:16, 12:10, 13:15)

Академик: Стефан Гунински 3, Румен Василев 2, Крис Минков 17, Иван Велчев 6, Николай Грозев 17, Илко Вълчев 12,

Левски: Андриан Димитров 7, Александър Тенев 7, Георги Кръстев 7, Евгени Хаджирусев 4, Даниел Николов 5, Кирил Кирилов 9, Камен Атанасов 10