Лукойл Академик победи Спартак Плевен за една четвърт

21 Януари 2012, 20:00
(0) (0)
Прочетена: 2879 0

Лукойл Академик записа 15-ата си поредна победа в Националната баскетболна лига като гост на Спартак Плевен и продължава да е единственият непобеден отбор през сезона и преди третото дерби срещу Левски, което ще се играе следващата седмица. За втори пореден мач „студентите” трябваше да запишат категорична победа, но се наложи да решават изхода в последните минути. Те победиха с 80-65 и оглавяват еднолично класацията, а плевенчани са в дъното с две победи и 13 поражения.

Мачът започна неочаквано равностойно, но след първите няколко минути Лукойл Академик успя да си създаде малък аванс. Бързо обаче домакините изравниха резултата пир 16-16, а до края на първата част поведоха с 21-18. След поредица от изравнявания и смени на водачеството „студентите” отново успяха да поведат с 6 точки, като това бе разликата на почивката при 42-36.

След почивката домакините не се бяха отказали и започнаха да топят дефицита си, за да се приближат само на точка от съперника при 46-47. Лукойл Академик успя да си върне аванса от 8-9 точки, а в крайна сметка в тази част отборите бяха равни и след нея разликата отново бе 6. Интересен е фактът, че едва през четвъртата част разликата стана двуцифрена за първи път в срещата. Само за няколко минути тимът реши изхода и 3 минути преди края водеше с 15 точки, а до края отборите просто доиграха мача.

Най-резултатен за победителите бе Бруно Шундов, който вкара 18 точки и хвана 4 борби. Тодор Стойков добави 15 плюс 4, а Божидар Аврамов наниза 14 точки (4/4 от тройката).

За Спартак Александър Дяковски бе над всички с 23 точки и 6 асистенции. Станислав Славейков вкара 15, а Тодор Тодоров – 11 точки.