Лукойл Академик с трета победа във ФИБА Европа

12 Януари 2017, 11:33
(0) (0)
Правец - Новини
Прочетена: 1515 18

Вчера отборът на Лукойл Академик записа третата си победа в група “Р” на турнира ФИБА Европа. Българският шампион надигра аутсайдера Бенфика (Лисабон) със 76:67 (23:22, 15:12, 22:18, 16:15) като гост и нанесе четвърто поредно поражение на португалския тим. Тази победа пък изкачи нашите на върха в класирането с равни точки с Енисей - по 3 победи и 1 загуба.

В началото мачът започна сравнително равностойно, но Лукойл постепенно успяваше да трупа преднина и на полувремето водеше с 4 точки. Българите продължиха да контролират нещата и в следващите две части и не дадоха шанс на съперника да се върне в мача, като накрая спечелиха с 9 точки разлика.

Най-резултатният играч в мача бе Стивън Зак с 20 точки, като той хвана и 15 борби. Още 16 точки за българите добави Христо Захариев, а с 13 точки и 11 асистенции се отличи Дани Гибсън.

От състава на домакините най-резултатен бе Карлос Мораиш със 17 точки, 16 отбеляза Деймиън Холис, а с 12 завърши Марко Лонкович.

Следващият мач на Лукойл е като домакин на Енисей.