Лукойл Академик си върна на Балкан за загубата

16 Февруари 2013, 19:50
(0) (0)
Прочетена: 2546 9

Шампионите спечелиха първото си домакинство под ръководството на Сашо Везенков, фолк звезда гледа мача до Валентин Златев

Лукойл Академик продължава с победната си серия под ръководството на Сашо Везенков. Той дебютира като старши треньор в домашната зала на тима в Правец, а неговите момчета сразиха Балкан с 82-71. Шампионите не оставиха съмнения в превъзходството си в двубоя и си върнаха по категоричен начин за загубата в Ботевград по-рано през сезона. След почивката в залата се появи и президентът и собственик на шампионите Валентин Златев, а в последната четвърт на трибуните дойде и фолк звездата Софи Маринова. В следващия последен кръг от втория етап на шампионата Лукойл Академик ще гостува на TESY България (20), а Балкан приема Спартак Плевен.

Лукойл Академик тръгна по-силно и отбеляза първите 7 точки в двубоя. След това шампионите продължиха да водят, а със серия от 11-0 във втората част взеха аванс от 17 точки. В третата разликата стигна и до 20 точки, а в последната Балкан свали до 9 точки при оставащи по-малко от три минути, но до края домакините не изпуснаха контрола и взеха победата.

Домакините имаха предимство в борбата и овладяха общо 33 топки срещу 22 за съперника, като имаха и 6 повече в нападение. Шампионите успяха в повече опити за стрелба и бяха 30 от 62 за 48%, а гостите бяха 26 от 51 за 51%, но пък имаха и 8 опита повече от тройката.

Най-резултатен за успеха стана Дарил Уоткинс с 20 точки, а той добави и 8 борби. 14 точки имаше Божидар Аврамов, а с 13 приключи Боян Попович. Дебют направи Димитрис Харитопулос, който отбеляза 11 точки и хвана 8 борби, а толкова точки на рождения си ден имаше и Веселин Веселинов.

За гостите от Ботевград 21 точки отбеляза Владимир Панич. Йордан Бозов приключи с 16, а 12 имаше Станимир Маринов.