Петък, 26 Април 2024, 14:26

Мартин Леков взе сребърен медал на Държавното лично отборно първенство по бокс за младежи

9 Март 2019, 15:17
(0) (0)
Драгоман - Спорт
Прочетена: 1495 0

Мартин Леков от Драгоман спечели сребърен медал на Държавното лично отборно първенство за младежи в категория до 64 килограма, което е и Купа България. На финала той загуби с 0:3 съдийски гласа от неговия съотборник в БК „Локомотив” София – Стилян Христов. Надпреварата се проведе в периода от 6-ти до 9-ти март в Петрич.

За да достигне до финала драгоманския боксьор първо победи на осминафинала Даниел Стоянов от боксов клуб „Лаута” Пловдив с 3:0. След това на четвъртфинала Леков победи отново с 3:0 съдийски гласа Георги Кирилов от БК ЦСКА. За финала той се класира след като противника му на полуфиналите Алекс Николов от БК „Преторианец” Варна - се отказа преди мача.

Следващото изпитание пред Мартин Леков е Държавния личен шампионат при мъжете, който ще се проведе от 10-ти до 14-ти април във Варна.

Ключови думи: Драгоман , Мартин Леков , бокс