Маями е новият шампион в НБА

22 Юни 2012, 06:06
(0) (0)
Прочетена: 2123 0

Отборът на Маями Хийт спечели титлата в Националната Баскетболна Асоциация през сезон 2011/12, след като тази нощ се наложи над Оклахома Сити Тъндър с категоричното 121:106 и по този начин затвори финалната серия с общ резултат 4:1 победи.
Леброн Джеймс завърши по шампионски сезона, след като записа „тръпъл-дабъл” – 26 точки, 13 асистенции и 11 борби, Крис Бош и Майк Милър вкараха съответно по 24 и 23 точки, а Дуейн Уейд и Шейн Батие приключиха срещата с по 20 и 11 точки.
Кевин Дюрант вкара 32 точки и овладя 11 борби, а Ръсел Уестбрук и Джеймс Хардън реализираха по 19 точки, но и това не помогна на „Гръмотевиците” да се противопосатавят на пределно мотивираните домакини от Маями.
Феновете в зала „American Airlines Arena” видяха как любимците им бяха пълни господари на терена, като за това допринесоха и множеството грешки във важни моменти на гостите от Оклахома Сити, което допълнително улесни задачата на „Горещите”.
Още от първия съдийски сигнал Маями поведе, като до почивката разликата вече беше двуцифрена – 59:49.
И докато всички очакваха през второто полувреме „Гръмотевиците” да се съвземат, Леброн и компания продължиха да мачкат всичко по пътя си към титлата. След изиграването на третата четвърт преднината на Хийт вече беше повече от обезкуражаваща – 95:71, а в заключителните 12 минути гостите тръгнаха да търсят обрат, но въпреки че спечелиха периода с 35:26, вече еше късно за нещо повече от загуба с по-малкта разлика.
Така отборът на Маями Хийт спечели титлата в Националната Баскетболна Асоциация за първи път от 2006-а година насам.

Източник: sportal.bg