Петък, 26 Април 2024, 20:47

Михаела Гаврилова с първо място на шосеен пробег "Трети март", Християна Стоименова трета

4 Март 2021, 13:09
(3) (1)
Прочетена: 1818 3

Лекоатлетките от СК "Балкан" (Ботевград) Михаела Гаврилова и Християна Стоименова се представиха отлично в провелото се 19-о издание на шосеен пробег "Трети март" в Мездра. Възпитаничките на треньора Иво Христов спечелиха златен и бронзов медал. Както по-рано съобщихме, в състезанието по случай честването на Националния празник на България, се включиха над 240 атлети от цялата страна. При девойки младша възраст, в дистанцията 1500 м, най-бърза бе Михаела Гаврилова, която съвсем заслужено се окичи със златото. При момичетата (7-8 клас), Християна Стоименова завърши на почетното 3-то място в дисциплината 1000 м. Само преди малко повече от седмица, Християна стана шампионка на България при момичетата до 16 г. на 1500 м в зала, а сега в колекцията й пристига нов медал. Преди около месец пък Михаела Гаврилова се превърна в най-добрата атлетка на България, печелейки златото на 1500 м  и 3000 м в зала при девойките до 18 години.

Снимка: medianews.bg

Ключови думи: лека атлетика , СК "Балкан" /Ботевград/