Младежите на Балкан победха Академик София с 91-55

21 Декември 2012, 22:35
(0) (0)
Прочетена: 2398 1

Двата отбора, които засега се очертават като фаворити в Младежката лига - Балкан и Овергаз HomeLine записаха третите си победи за сезона. В третата от срещите, които се играха в Ботевград, Академик Пловдив записа първи успех, след като се наложи над Чардафон Орловец. Утрешните три мача ще се играят в Правец, а те ще бъдат и последните за календарната година.

В първия мач за деня Шампион 2006 беше равностоен за Овергаз HomeLine през първите три части на мача помежду им. Последните 10 минути обаче бяха изцяло в полза на момчетата на Янко Янчев и след 24-12 в тях, те се откъснаха напред и спечелиха с разлика – 82-66.

Георги Боянов записа дабъл дабъл от 31 точки и 15 борби за победителите и добави 4 отнети топки, но извърши и 11 технически грешки. Дамян Стоянов се включи с 21 точки, 9 борби, 7 асистенции и 4 отнети, а 20 вкара Александър Милов. За Шампион Теодор Киров записа 19 точки и 7 борби, а 15 вкара Антон Диков.

Във втората среща за деня Академик Пловдив се наложи над Чардафон Орловец, след като води цял мач и загуби само една част. Тимът поддържаше малка разлика през цялата среща и я изведе до победа с 98-89. Юлий Арабаджийски бе над всички за победителите с 35 точки и 16 борби. По 15 вкараха Лъчезар Караджов (8 асистенции, 6 борби) и Георги Бързаков (16 борби). За Чардафон 26 точки и 12 борби регистрира Манол Тончев, а с 22 плюс 8 се отчете Антонио Николов.

В последния мач за деня Балкан се наложи над Академик София с 91-55, след като изигра много силно второ полувреме. През първото Академик се държеше близо до съперника, но втората половина на мача бе изцяло в полза на Балкан и разликата бързо скочи до близо 40 точки. Райко Дундалов записа 20 точки и 13 борби за победителите, а с по 11 се включиха Иван Руньов и Радослав Кочев. За Академик с 14 точки и 7 борби регистрира Николай Георгиев, а 11 и 10 записа Николай Грозев.

Утрешните мачове започват в 10.00 при следния ред: Академик Пловдив - Академик София, Левски - Шампион 2006, Балкан - Овергаз HomeLine.