Младежите на Овергаз надвиха Балкан и останаха единствени непобедени

23 Декември 2012, 11:19
(0) (0)
Прочетена: 2042 0

Овергаз HomeLine се наложи над Балкан в дербито на Младежката лига и остана единственият непобеден отбор за сезона до момента. Столичани победиха съперника си с 87-79 за четвърта победа от четири мача, а балканци имат актив 3-1. В друга среща от днешния турнир, който се проведе в Правец, Левски победи Шампион 2006 с 86-57. „Сините” имат два успеха и загуба, а Шампион - победа и 3 загуби.

Дербито се реши на практика в една част - третата. През цялото първо полувреме отборите бяха равностойни и на почивката разликата беше точка в полза на Балкан. През третата част обаче баскетболистите на Янко Янчев дръпнаха с 10 напред и съумяха да удържат победата. Антонио Илиев наниза 26 точки за успеха, а 24 плюс 15 борби добави Георги Боянов. За Балкан с 23 точки и 9 борби завърши Райко Дундалов, а 14 и 10 имаше на сметката си Радослав Кочев.

Това бяха и последните мачове от Младежката лига за календарната година. Следващите турнири са след повече от два месеца - на 1-ви и 2-ри март съответно в Габрово и Пловдив.