Момчетата на Балкан до 13 години са шампиони на България!

23 Май 2019, 15:40
(0) (1)
Прочетена: 1179 11

БК Балкан има първи шампион за тази година в Държавното първенство по баскетбол. Отборът ни за момчета до 13 години, воден от Николай Пеев, победи във финала Рилски спортист с 90-43 и спечели убедително надпреварата във Варна с пет успеха и без нито едно поражение.

Това беше и първото първенство за тази възраст у нас - момчета, родени 2006 година.

Припомняме, че момчетата на Балкан спечелиха първо своята група А с три убедителни успеха над Академик София, Шумен и Черно море Тича. След това победиха в полуфинала Дунав Русе като се наложиха и над самоковци в последния мач.

Момчета от този отбор на Балкан играят и при по-големите до 14 години, на които предстои участие в турнира за Купата на България на 1 и 2 юни Сливен и финали.