Петък, 26 Април 2024, 03:39

Момичетата и момчетата на СУ "Хр.Ясенов" шести в България от финалите на Ученическите игри по волейбол 5-7 клас

10 Юни 2019, 18:49
(0) (1)
Прочетена: 1569 1

От сряда до неделя в Етрополе се проведоха финалите на 35-те ученически игри по волейбол за момчета 5-7 клас.В надпреварата участваха десетте най-добри отбора от България.Едно достойно представяна на етрополските момчета,които се наредиха на шесто място в страната. Победител в надпреварата стана отбора на Омуртаг, следван от Разлог и с бронзовите медали се окичи състава от София.Организаторите връчиха и следните индивидуални награди:
най-добър изп.на начален удар-Гавраил Цепенишев-Кърджали
Купите,медалите и грамотите бяха връчени от една от великите волейболстки на България в близкото минало,бронзовата медалистка от Европейското първенство във Варна през 2001г.-Анета Германова
По същото време в Разград се проведе и първенството за момичета,нашите момичета повториха успеха на момчетата и също се наредиха на шесто място.Победител стана отбора на Пловдив,следван от Казанлък и София.