Нови ценни 3 точки в актива на Балкан 1929 след победа над Чепинец

10 Май 2017, 20:48
(2) (0)
Прочетена: 2445 12

Още една важна победа записаха футболистите на Балкан 1929. На градския стадион „Христо Ботев“ днес ботевградчани се наложиха над Чепинец Велинград с 4:1 (3:1) в мач от 30 кръг на Югозападната Трета лига.

Балкан започна много силно мача, създаде няколко чисти положения и закономерно поведе чрез Цветелин Цаковски след остра контраатака и чудесен пас на Бояджиев в 20-та минута. Натискът на домакините продължи и в 25 мин. Цаковски отново вкара за 2:0 след грешка на вратаря. Тогава нашите усетиха, че противникът е разколебан и продължиха да играят с настроение и тогава публиката за трети път видя флагчето на победата след гол на капитана Здравко Атанасов в 30-та минута, който изнесе страхотен мач. В 35 минута Чепинец върна един гол след грешка на Бояджиев, но през второто полувреме той се реваншира с попадение след страхотна контраатака за 4:1. Малко преди това Цаковски пропусна да оформи своя хеттрик, като изпусна дузпа. Оттук до края Балкан пропусна да разбие съперника и направи множество пропуски чрез Златев и Цветанов. Така тимът от Ботевград затвърди възхода си и смело гледа напред към следващия сезон.

В следващия кръг на 13 май (събота) тимът на Иван Редовски гостува на Струмска Слава Радомир.