ОФК Костинброд спечели първото място в ОГ София Запад след обрат над Ком Годеч

16 Май 2021, 18:56
(0) (0)
Костинброд - Спорт
Прочетена: 1617 0

Отборът на ОФК „Костинброд” спечели с 2:1 домакинството си над „Ком” Годеч в мач от 17 кръг на ОГ София Запад. Резултата откри Антонио Симеонов, който успя с глава да вкара топката в мрежата на Костадин Гоцев след неразбирателство в защитата на „Костинброд”. В 32 минута фрапантен пропуск направи Алексей Георгиев. Той не успя да насочи точно топката подадена му централно на вратата от Петър Петров. Минута по-късно именно Петър Петров изравни за 1:1. Последва натиск на домакините и няколко добри възможности за гол пред тях, но вратаря на „Ком” ги спаси с вещина и запази не променен резултата до почивката.

През второто полувреме нещата на терена не се промениха и по-дейният тим бе този на „Костинброд”. В 69 минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана капитанът Петър Петров, ударът му бе избит от вратаря на „Ком”, но при последвалата добавка Станислав Петелков вкара за 2:1.
В 82 минута от игра за втори жълт картон бе отстранен Младен Гергинов от „Ком”.

С победата “Костинброд” си осигури първото място в групата и място на финала за определяна на Областен първенец, който ще се играе на 29 май на стадиона на НСА.