ОФК "Правец" с класическа победа над "Искра 2009" (Искрец)

11 Март 2018, 21:36
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 2595 3

Футболистите на ОФК "Правец" постигнаха нов успех, след като победиха с 3:0 "Искра 2009" (Искрец) в приятелска среща. И трите попадения реаилизираха момчета, които са юноши на клуба. Два гола през двете полувремена отбеляза Росен Паргов, а Ангел Костадинов оформи крайния резултат в заключителните минути на мача.

Възпитаниците на Христо Христов започнаха двубоя настървено и контролираха събитията почти през цялото време. Въпреки категоричния резултат обаче, победата не дойде чак толкова лесно. Домакините оказваха натиск върху гостите от Искрец, владееха повече топката, но по-опасните голови положения липсваха. В средата на първото полувреме все пак Росен Паргов материализира видимо по-доброто представяне на ОФК "Правец" с попадение. Двата отбора се оттеглиха на почивката при минимален аванс в полза на правчани - 1:0. През второто полувреме събитията на терена протекоха по идентичен начин. Тимът на ОФК "Правец" рядко оставяше възможност на съперника си да играе с топката, продължи да натиска и да търси гола. Ново попадение на Росен Паргов увеличи аванса на правчани, а в самия край на двубоя се разписа и Ангел Костадинов, с което оформи крайното 3:0.

Следващата седмица предстои последна проверка за отбора на ОФК "Правец". Тя ще бъде срещу сериозен противник в лицето на "Спортист 2009" (Своге). Двубоят ще се играе в Своге в неделя (18 март) от 13:00ч.

Ключови думи: ОФК "Правец"