Отборът на СК „Ракитин“ изигра първата си контрола с ФК „Озрен 1974“

17 Февруари 2018, 19:25
(4) (0)
Прочетена: 3063 16

Днес се проведе първата контрола на СК „Ракитин“ с.Трудовец с отбора на ФК „Озрен 1974“ с. Голям извор, в гр. Ботевград. Срещата беше интересна и динамична, като двата отбора си размениха по едно силно полувреме. Изворци започнаха по-активно и атакуващо, като успяха да открият резултата още в 5-тата минута с гол, дело на Иво Симеонов. В минутите след гола, футболистите на СК „Ракитин“ успяха да се отърсят от ранното попадение, но без да създадат реални голови положения пред противниковата врата. До края на първото полувреме, футболистите на ФК „Озрен 1974“ пропиляха няколко чисти положения пред противниковата врата. Резултатът остана непроменен и първото полувреме завърши при резултат 1:0 за изворци.

През второто полувреме се наблюдаваше видима промяна в отбора на СК „Ракитин“, чиито футболисти демонстрираха желание за победа, въпреки че срещата беше контролна. Резултатът от усилията не закъсня и трудовчани изравниха резултатът в 55-тата минута с гол на Цветелин Николов. Само две минути по-късно, се стигна до пълен обрат, след като нападателят на СК „Ракитин“ - Светлин Семков беше съборен в наказателното, а веднага след това сам реализира наказателния удар за 2:1. След първоначалният натиск на трудовчани, футболистите на ФК „Озрен 1974“ изравниха играта, а в 62-рата минута и резултата. Авторът на изравнителното попадение за изворци бе капитанът на отбора – Миролюб Георгиев.

До края на срещата опасности и пред двете врати не липсваха, но резултатът остана непроменен, като за това заслуги имаха и вратарите на двата отбора. Контролната среща бе първа преди началото на пролетния полусезон, както за СК „Ракитин“, така и за ФК „Озрен 1974“, който се състезава в ОФГ – Ловеч.

След края на мача и двамата треньори – Цветомир Иванов на трудовчани и Людмил Павлов на изворци, изразиха задоволството си от видяното, но споделиха, че има още над какво да се работи.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец