Ракитин Трудовец изпусна точката срещу Костенец

30 Септември 2018, 19:57
(0) (0)
Прочетена: 2881 6

Днес, на стадиона в Трудовец бе истински празник. За това допринесоха двата отбора: Ракитин Трудовец и Бенковски Костенец. Отборите показаха много желание за победа и истинска битка на терена, което зарадва многобройната публика.

Срещата започна по-добре за Ракитин, но чудесен удар на Любомир Алипиев бе отразен от стража на гостите. В средата на полувремето, отборът на Бенковски стигна до гол след грешка при изчистването на топката от страна на футболистите на Ракитин. Този гол не стрестна трудовчани и те отговориха подобаващо, но ударите им бяха отразени. Отборът на Бенковски се възползва на 100% от създадените си положения и стигна и до втори гол. Гостите имаха още няколко възможности да отбележат, но ги пропиляха. В 35-тата минута все пак закономерното се случи и Ракитин се върнаха в срещата. След страхотен удар на Райко Влъчков отбитата топка от вратаря попадна в Любомир Алипиев и той не сгреши. Така свърши и първото полувреме.

Втората част срещата не започна добре, като още в самото начало играч на домакините бе изгонен за втори жълт картон. Ракитин се стегнаха и заиграха още по-здраво. Гостите играеха на контраатака, но реални чисти голови положения нямаше, докато трудовчани показаха, че повече желаят победата. Липсата на шанс лиши Ракитин от точката в срещата. Краен резултат 2:1.

В следващата среща Ракитин са гости на ФК Пирдоп - 06.10 от 16:00ч.