СК "Ракитин" Трудовец с разгромна победа над Пирдоп

13 Май 2018, 10:58
(2) (1)
Прочетена: 3209 32

Отборът на "Ракитин" Трудовец записа нова категорична победа над отбор от тройката на ОФГ София - изток. Футболистите на Трудовец показаха страхотна игра на своя терен и закономерно разгромиха ФК "Пирдоп" с 5:1, с което зарадваха многобройната публика.

Срещата започна със силен домакински натиск, но блестящи намеси на вратаря на гостите запази резултата 0:0. При една от малкото възможности на Пирдоп да погледне към вратата на Ракитин, гостите успяха да поведат в резултата. Това никак не смути играта на трудовчани и те заиграха още по-настървено и закономерното се случи. След прекрасно изпълнен пряк свободен удар, Красимир Алипиев възстанови равенството. До края на полувремето домакините имаха още няколко шанса да направят пълен обрат, но удари на Радослав Зарев и Райко Влъчков бяха спасени. В края на полувремето имаше и претенции от страна на Ракитин за игра с ръка в наказателното поле, но главният рефер не посочи бялата точка. Така завърши и първата част при резултат 1:1.

През втората част трудовчани направиха няколко смени и вкараха още свежест в отбора. Закономерното се случи. Отново Красимир Алипиев с блестящ диагонален удар заби топката неспасяемо във вратата на Пирдоп. Последваха нови пропуски на Ракитин, докато отборът на Пирдоп едвам стигаха до центъра на терена. В средата на втората част главният съдя отсъди и наказателен удар, след нарушение срещу Красимир Алипиев. Той застана зад топката и отново остави безпомощен вратаря на Пирдоп. Така Краси реализира своя хетрик в мача.

Не след дълго последва четвърти гол дело на Неделин Костадинов, който ефектно прехвърли вратаря и топката се оплете в мрежата. Пети гол във вратата на Пирдоп заби и Радослав Зарев, който след центриране овладя топката, финтира един защитник и със страхотен удар подпечата категоричната победа на Ракитин.

Следващата събота (19-май), отборът на СК "Ракитин" гостува на ОФК "Правец" в  гр. Правец. Срещата е с начален час  17:00ч.