Страхотен празник на футбола се превърна Великденския турнир "Ракитин 2019"

27 Април 2019, 18:01
(4) (0)
Прочетена: 2921 7

Днес на мини футболното игрище в Трудовец се проведе Великденски турнир по мини футбол - "Ракитин 2019". Турнирът беше открит от председателя на ФК "Ракитин" - Еленко Иванов, който пожела на всички спортсменска игра и по-добрият да победи, както и турнирът да стане ежегоден и всяка година да има повече отбори. В надпреварата взеха участие шест отбора, като всички съставени са момчета от Трудовец.

Откриването започна с демонстративен мач между децата на ФК Ракитин Трудовец.

Отборите след жребии бяха разделени в две групи от по три отбора. По регламент първите два отбора от всяка група продължават към полуфиналите. Срещите преминаха напълно спортсменски след доброто съдийство на Васил Григоров.

В група А попаднаха отборите на Локомотив, ФК "Никола Иванов",  Бетон Габър.
В група Б попаднаха отборите на Маракана, Бързашкото, Щаба.

Бързашкото - Щаба 2:2

В първия полуфинал един срещу друг се изправиха отборите на Локомотив и Бързашкото. В редовното време мачът завърши при резултат 1:1, но при дузпите Локомотив успя да вземе победата.

Във втория полуфинал отново се стига до дузпи между Маракана и Никола Иванов.  В редовното време мачът завърши 2:2, но при дузпите ФК "Никола Иванов" се поздравиха с успеха.

Борбата за трето и четвърто място се реши след изпълнение на дузпи, като за третото място се поздравиха Бързашкото. Четвърти остана Маракана.

Финалът беше красив завършек на спортния празник, като отборът на Локомотив успя да надвие ФК "Никола Иванов" с 4:2.

Най-добър вратар на турнира  бе Иван Данчев - Даката от отбора на Маракана.
Голмайстор - Васил Василев от отбора на Локомотив.

Ключови думи: СК "Ракитин" Трудовец