Светослав Миков е шампион в Националния шампионат по раликрос 2020

26 Октомври 2020, 16:18
(2) (1)
Прочетена: 3050 57

На 24 и 25 октомври на летището в с. Иново, гр. Видин се проведе трети финален кръг от Националния шампионат по раликрос на България. Изключително доброто представяне на състезателите от АМК Ботевград им осигури класиране в челната тройка.

За местния клуб се състезаваха 5 автомобила, управлявани от Владимир Димитров, Светослав Миков, Любомир Маринов и двама нови състезатели- Мартин Петков и Марин Маринов.

И този път не се размина без технически проблеми с автомобилите, преобръщане, лошото време допълнително затрудни състезателите, но това не им попречи да се представят повече от добре и да се наредят на челните позиции на почетната стълбичка.

Светослав Миков успя да финишира първи и стана шампион по раликрос на България за 2020. Веднага след него се нареди Владимир Димитров, който завърши втори.

2020 година донесе много успехи на младия състезател Светослав Миков, който изглежда до момента върви по стъпките на своя баща Цветан Миков. Той притежава много отличия от престижното състезание и е петкратен шампион по раликрос на България.

Отборът на АМК Ботевград успява да държи челните позиции в раликрос шампионата, състезание след състезание.