Убедителна победа за Балкан на старта на плейофите

28 Април 2018, 20:29
(1) (0)
Прочетена: 1481 1

Балкан записа очаквана победа срещу Академик на старта на плейофите в мъжкото първенство. В среща, изиграна в „Арена Ботевград“, домакините се наложиха над своя съперник с категоричното 99-56 . „Зелените“ контролираха събитията на терена от самото начало и без проблеми спечелиха мача.

Гостите изоставаха сериозно в процента стрелба, като вкараха за първи път от тройката едва в последната минута. Вторият двубой от серията е в понеделник в Правец, а при нов успех Балкан ще се класира за полуфиналите.

Домакините започнаха ударно мача и отбелязаха 10 безответни точки. Те продължиха да увеличават разликата в своя полза и след десет минути игра водеха с 26-10. Това позволи на Небойша Видич още през първото полувреме да даде шанс за изява и на тези баскетболисти в състава си, които обикновено не получават много игрово време. Балкан продължи да поддържа комфортен аванс, който на почивката бе 18 точки.

„Зелените“ продължиха да доминират и след паузата, като преди заключителната четвърт те вече водеха с 29 точки. До края срещата се доиграваше, а Балкан направи победата си още по-изразителна.

Най-резултатен за успеха бе Игор Кесар с 20 точки. За Академик с 13 е Йордан Минчев.