Успех за Балкан над Берое в последния мач от полусезона

10 Декември 2016, 19:37
(0) (0)
Прочетена: 2233 21

Баскетболният отбор на Балкан спечели последния си мач от първия полусезон на НБЛ. В 9-я кръг „зелените” се наложиха като домакини на Берое Стара Загора с 84-65. Тимът на Небойша Видич даде заявка за победа още в самото начало, като натрупа актив и през целия двубой поддържаше голяма преднина. Така Балкан завършва полусезона с 4 победи и 4 загуби.

Срещата започна в полза на домакините, които още през първата част натрупаха двуцифрена преднина при 22-12.
През втората четвърт гостите започнаха да упражняват по-голям натиск в нападение и за кратко намалиха разликата в резултата, но направиха и много пропуски. Балкан направи серия 7-0, с която дръпна с 16 точки напред. На почивката резултатът бе 45-30.

Мачът стана напрегнат едва в третата част, когато старозагорци усетиха, че трудно ще стопят актива на съперниците им. Забив в коша на Берое реализира Станимир Маринов, който отмъкна топката и получи овациите на публиката в залата. Капитанът Радослав Кочев пропусна възможност от тройката да направи разликата 30 точки, но за сметка на това Николай Николов от отбора на гостите не пропусна от същото положение при последвалата бърза атака. Въпреки това в оставащите няколко минути до края Берое не получи шанс за обрат, макар че направи всичко по силите си и се бори докрай.

С най-много точки за своя отбор бе Станимир Маринов – 22. Амин Хот отбеляза 19 точки, Секулович – 19, а Радослав Кочев завърши срещата с 9 точки.

В следващия 10 кръг започва обратното завъртане, когато на 17 декември (събота) Балкан ще посрещне отбора на Рилски спортист Самоков. Срещата е от 18:00ч. в Арена Ботевград.