16 Октомври 2011, 23:42
(0) (0)
Свят - Спорт
Прочетена: 1235 0

Капитанът на Арсенал Робин ван Перси изпълни заканата си днес на терена да покаже предаността си към тима и заби два гола за много трудния успех с 2:1 над Съндърланд у дома.

Футболистът буквално сам реши срещата на "Емирейтс", след като по-рано днес засвидетелства любовта си към отбора, а головете започнаха още от 1-ата минута. След асистенция на Жервиньо, Ван Перси даде преднина на домакините, която предполагаше спокоен и резултатен двубой за домакините.

Това обаче не се получи и в 30-ата минута Себастиан Ларсон изравни с красив удар от фаул. Срещата отиваше към равенство, но в 82-ата минута Ван Перси показа, че каквото го може Ларсон, той го може по-добре и с още по-красив удар от статично положение донесе успеха на тима си, предаде БГНЕС.

Това бе едва втори успех за Арсенал в последните му шест мача със Съндърланд. Гостите пък продължават да нямат успех при визитите си на "артилеристите" вече 28 години.

Днешната победа прати Арсенал на десетото място в класирането със също толкова точки, докато Съндърланд са точно над чертата с шест.

Източник: dir.bg

Ключови думи: Арсенал