22 Март 2022, 11:28
(0) (0)
Правец - Спорт
Прочетена: 1142 1

Правец се върна на победния път в ББЛ А група. В среща от регион Запад, която се изигра тази вечер в зала „Триадица“ в София, тимът надви Славия със 100:76.

Домакините отбелязаха 15 тройки в мача срещу едва 5 за опонента си, но стреляха едва 37% за две точки и направиха повече грешки.

Победата бе десета за Правец, който има и осем победи. Съперникът му е с 1-17 и остава последен във временното класиране.

Двубоят започна много оспорвано, като нито един от двата отбора не успя да вземе предимство. Столичният тим разчиташе основно на стрелбата от тройката, докато съперникът му играеше по-стабилно в подкошието и закономерно след десет минути игра резултатът бе равен – 20:20. През втория период обаче Правец взе инициативата и след серия от 11:0 в средата му, на почивката се откъсна с 48:35.

Подемът в играта на баскетболистите на Иван Коцев продължи и след паузата, като след много резултатна трета четвърт те увеличиха аванса си при 78:50. Високата резултатност се запази и в оставащото време. Славия спечели последната част, но без това с нещо да промени крайния изход на срещата.

Впечатляващ дабъл-дабъл за победителите направи Данаил Христов с 40 точки и 14 борби. Костадин Лазаров отбеляза 32 точки, а силно се включи и Павлин Ганчев - 14–точки и 14 борби.

За съперника Виктор Митев реализира 22 точки. Александър Ангелов вкара 19 (5 тройки).

Източник: basketball.bg