16-годишните момчета на Балкан се справиха и с Академик Пловдив

24 Юни 2021, 21:57
(0) (0)
Прочетена: 1416 1

Балкан вече е с единия крак на полуфиналите в Русе. Момчетата от Ботевград записаха третата си победа тази вечер, след като надиграха и Академик Пловдив със 75-55. В първия мач за деня те се справиха и с ЦСКА. Така до момента Балкан и Доростол делят първо място в група В с актив от 3 победи. Двата тима ще се срещнат в директен мач за спечелване на групата в петък в 15:00 часа. Преди това от 11:00 нашите играят срещу Шумен, който е с актив 1/2.

Едноличен лидер в група А е Черно море Тича с 3/0, а зад него са БУБА Баскетбол и домакините от Дунав Русе с 2/1.

Мачът започна слабо за нашите като Академик контролираше дълго двубоя в първата част. Те поведоха с 8-3 задържаха преднината си почти през цялото първо полувреме. Нашите подобриха играта си в двете фази във втората част, която спечелиха с 23-12. Те успяха да обърнат за първи път 2 минути преди края на първото полувреме след тройка на Стефан Михайлов за 28-29. Той бе точен и в следващата атака от линията за три, а сирената за край на втората прозвуча с кош на Денис Петков, след който Балкан поведе и с най-голямата си преднина в мача от 8 точки при 28-36. След подновяване нашите продължиха да водят. За кратко Академик стопи пасив от 18 на 10 в края на третата, но разликата да падне повече. В последната част нашите качиха бързо до 20 аванс и запазиха комфортна преднина докрая.

Стефан Михайлов бе най-полезен за успеха с 14 точки и 9 борби, а по 13 отбелязаха Александър Гавалюгов и Павлин Иванов.

Ради Глухчев бе най-резултатен за Академик с 14 очки, а 11 отбеляза Кристиян Александров.