188 атлети участваха в 28-ия Новогодишен крос в Правец

1 Януари 2013, 17:56
(0) (0)
Прочетена: 2675 0

Точно 188 атлети от България и Сърбия стартираха в 28-ото издание на Новогодишния крос в Правец. Организатор по традиция бяха КЛА „Правец 92” и БФЛА, с подкрепата на община Правец и под шефството на Български спортен тотализатор. И стартът, който бе в края на 2012-а, и финала в първите минути на 2013-а по традиция бяха на площад „Тодор Живков”.

Победител на 6 км при мъжете е Митко Ценов (Атлет Мездра) - 17, 51 мин, пред Йоло Николов (Атлет Мездра) – 17,52 мин и Велизар Бойноч (Сърбия)  -  18,01 мин.

При жените на 4 км №1 е Милица Мирчева (Атлет Мездра) – 13,40 мин, пред Емилия Миланович (Сърбия) – 14,15 мин и Марта Медош (Сърбия) – 14,50 мин.

Първите 8 мъже в класирането и най-добрите 6 жени си разделиха наградния фонд от 4800 лв. В общия масов старт на 1 км победители в отделните възрастови групи са: момичета младша – Силвия Йолова, момчета младша – Младен Стефанов, момичета старша – Хелена Игова, момчета старша – Мартин Райков, девойки старша – Ани Йолова, юноши старша – Георги Найденов, жени – Илияна Манчева, мъже – Тодор Тодоров. Най-млад участник в кроса бе 6-годишния Александър Петров, а най-възрастен Методи Кирилов на 66 г. След състезанието всички участници и зрители се включиха в големия купон на площада в Правец.