"Академик" надигра "Шампион 2006" при юношите

24 Февруари 2013, 08:54
(0) (0)
Прочетена: 1829 0

Академик излезе еднолично на първо място при юношите до 18 г. в регион Витоша. Тимът надигра днес Шампион 2006 със 75:67 и вече има 8 успеха и 1 поражение. Отзад остава Овергаз с баланс 7-1, но и с мач по-малко. Шампион вече е с 5 победи и 3 загуби и дели 3-4 място с Левски.

Двубоят започна по-добре за Шампион, които поведоха със 7 точки малко след началото. Тимът бе напред през цялата първа част, а Академик изравни при 23:23 във втората. Последва размяна на тройки между двата отбора, а "червените" отново излязоха напред с нов кош. След това обаче Академик направи серия от 8-0 и дръпна с 6 точки, като удържа преднината си за 38:34 след първото полувреме.

Второто започна добре за Академик и след серия от 8:0 тимът се откъсна с 12 точки. Играчите на Шампион се върнаха бързо в мача и много скоро бяха близо до съперника си. С тройка на Йордан Милчев в последната част те дори поведоха с 2 точки, но Академик отговори със 7 поред и пак излезе напред. Малко по-малко от 5 минути преди края пък се получи най-дискусионният момент в двубоя.

Павлин Ганчев отбеляза кош за 65:61, като останаха съмнения за крачки. От пейката на Шампион скочиха с претенции за крачки, но получиха техническо нарушение, което определено бе пресилено. След това се получи леко спречкване между двете пейки, които се насъбраха пред съдийската маса, но до инциденти не се стигна. До края Академик удържа преднината си и стигна до победата.

Най-резултатен за успеха бе Николай Георгиев с 29 точки, а за Шампион с 13 се отчете Калоян Велинов.

Академик - Шампион 2006 72:67 (18:23, 20:11, 16:19, 21:14)

Академик: Илиян Йорданов 4, Николай Георгиев 29, Георги Сашев 4, Румен Василев 16, Павлин Ганчев 22 (Дамян Попов 0, Денислав Проданов 0, Владислав Иванов 0)
Ст. треньор: Иван Коцев

Шампион 2006: Йордан Милчев 12, Валентин Суботинов 6, Георги Георгиев 12, Александър Петров 11, Любомир Орешарски 10 (Калоян Велинов 13, Благой Георгиев 3, Александър Хаджийски 0)