Александър Везенков - най-резултатен от нашите в мача със Сърбия

17 Август 2012, 20:45
(0) (0)
Прочетена: 2067 0

Младежкият национален отбор на България до 18 години допусна загуба на четвъртфиналите на Европейското първенство в Дивизия А, след като отстъпи от връстниците си от Сърбия със 79:88.
Най-резултатен за нашите бе Александър Везенков с 16 точки, а Денислав Вутев и Николай Грозев добавиха съответно по 15 и 10.
Никола Радичевич бе най-полезен за победителите – 21 точки, 11 асистенции и 6 борби, а Никола Янкович също се отличи с „дабъл-дабъл” – 13 точки и 10 борби.
Младите надежди на българския баскетбол играха като равен с равен срещу сърбите, като след първите десет минути изоставаха само с пет точки – 15:20, а до почивката Алекс Везенков и съотборниците му дори скъсиха разликата – 39:40.
През третата четвърт българите отново бяха на ниво, но съперникът им показа концентрация и класа в решителните моменти, за да увеличи аванса си до шест точки, а в заключителните десет минути нашите така и не съумяха да се върнат в двубоя, като дори допуснаха пасивът им да се увеличи и да стигне осем точки, за крайното 79:88.