Аполон вкара два бързи гола на Чавдар и взе контролата в Етрополе

23 Юли 2012, 18:22
(0) (0)
Прочетена: 2230 0

Многонационалният кипърски първодивизионнен тим Аполон от гр. Лимасол, който е на лагер в Правец, победи в контролна среща участника в единната „Б” група- Чавдар с 2:0. Срещата се проведе на едноименният стадион в Етрополе пред погледа на около 300 зрители и горещо време. Като цяло 90-те минути протекоха равностойно, но на моменти особено в края на първата част си личеше, че гостите в чийто състав имаше футболисти от Гърция, Аржентина, Бразилия, Мароко, Португалия, Испания и Хърватия бяха по-класния отбор. Въпреки всичко двубоят започна много добре за младите етрополски футболисти и в 23-та мин., Атанас Димитров отправи първият удар в очертанията на една от двете врати, но стража на гостите Божан Марковски бе точно на своя пост и изби топката. Шест минути по –късно Иван Иванов пропусна да открие резултата, като би покрай десният страничен стълб на кипърската врата. И както се казва на футболен език: ”Като не вкарваш, ще ти вкарат”, в следващата атака гъркът Димитриус Суанис, след чудесен самостоятелен пробив излъга етрополската отбрана и с точно премерен  удар заби за първи път топката в мрежата на вратата пазена от Дончо Николов. Само три минути след първото попадение дойде и второ. Тъмнокожият мароканец Рашид Хамади напредна по дясното крило ,с лек пас намери непокрития Суанис и „деветката” на Аполон не сбърка за втори път. През втората част етрополци владееха повече топката и имаха лек териториален превес, който така и не оползотвориха. Треньорът Петър Пенчев пусна в игра „крилото” Николай Ботев, който още повече раздвижи атаката на домакините. В 71-та мин. силен шут на резервата Киряку мина на сантиметри над вратата на влезлия през второто полувреме в игра Владислав Митев. В края на мача Георги Вълчев на два пъти и Стилян Николов в последната минута, бяха близо до гол, но такъв в крайна сметка не падна и гостите от Кипър се поздравиха с успех.
Съставът на ПФК ”Чавдар” в тази среща: Дончо Николов, Стоилков, Вълчев, Иванов, Григоров, Димитров, Илиев, Вълчанов, Почански, Чочев/к/, Мурадов, /Митев, Ботев, Стилян Николов, Пидев, Гоговски/