Понеделник, 29 Април 2024, 20:42

Автогол, груби грешки на вратар, спорно съдийство прецакаха “Балкан 1929” срещу дубъла на “Септември”

11 Ноември 2023, 18:01
(0) (0)
Прочетена: 1554 6

Отборът на “Балкан 1929” записа злощастно равенство с 3:3 като домакин на дублиращия тим на “Септември” София. Срещата се игра на помощното игрище на “Герена” и бе от 16-ия кръг на Югозападната трета лига.

Мачът бе белязан от автогол, както и от груби грешки на вратаря на “зелените” Слави Матин, който сбърка тотално при двата двата гола на гостите, освен това, съдийската бригада от Благоевград ощетиха тима на Иван Редовски в някои моменти, като чиста дузпа за игра с ръка не бе отсъдена.

Двубоят беше прекратен за около 10 минути, заради появилата се силна буря в града, но все пак двата тима доиграха срещата.

Тимът на “Балкан 1929” поведе чрез Николай Миков в 13-ата минута след топовен удар от 25 метра, а гостите изравниха в 32-ата минута след комичен автогол на централния защитник Емил Ангелов. Последвалата сериозна и силна буря в Ботевград, се наложи срещата да бъде прекратена, докато намали дъжда. Все пак първото полувреме завърши при резултат 1:1.

В 60-ата минута, отново Николай Миков поведе своя отбор напред в резултата, а само 180 секунди обаче, вратаря на “Балкан 1929” Слави Матин направи глупост, като поведе топката, спъна се, и падна, а в тази ситуация Георги Джиков се възползва и изравни резултата за “Септември-2”.

В 74-ата минута Здравко Атанасов отново даде преднина на ботевградчани с гол. В 82-ата минута обаче влезлия като резерва Валентин Доцев шутира от 25 метра, а вратарят на “зелените” не успя да отрази и стана 3:3. До края на срещата възпитаниците на Иван Редовски имаха чисти възможности за положения, които не успяха да отбележат.

Любопитното е, че главният съдия на срещата даде 3 минути добавено време заради бурята.

Старши-треньорът и президент на “Балкан 1929” Иван Редовски заяви пред нашата медия, че клубът ще сезира БФС заради поредното безобразно съдийство и ще изпрати видеоматериал към централата.

Ключови думи: ФК Балкан 1929 , Югозападна Трета лига