Балкан (16) се пребори за пета победа и спечели своята група B

25 Юни 2021, 17:54
(0) (0)
Прочетена: 959 1

Балкан спечели своята група В от финалите на Държавното първенство в Русе. В последния си мач от груповата фаза отборът на Николай Пеев победи Доростол Силистра с 55-42 в директния мач за първото място в групата и се пребори за пета поредна победа на турнира. Двубоят беше излючително труден с множество обрати, но в края нашите показаха характер и спечелиха заслужено срещата.Това означава, че на полуфинал в събота от 19:00 балканци ще срещнат втория отбор от група А. Той предстои да стане ясен по-късно днес след дербито между Черно море Тича и БУБА Баскетол от 19:00 часа тази вечер.

По-рано през деня нашите победиха убедително Шумен със 76-37.

Мачът започна много трудно за Балкан с ниска успеваемост и доста грешки и за двата тима. Въпреки това Доростол водеше с 3,4 точки през цялото време. Нашите не успяваха да реализират атаките си като и от тройката бяха 1/13 в първия период. Втората четвърт обаче започна силно за балканци, които направиха серия 6-1, за да обърнат за първи път при 16-15. Последваха няколко обрата като на почивката Балкан успя да вземе минимална преднина от 2 точки. За 20 минути ботевградчани имаха едва две тройки от 18 опита. За първи път в края на третата част Балкан поведе с по-голяма разлика от 8 при 37-29 две минути  преди края на периода, но мачът вървеше трудно и нашите не успяваха да качат повече. Повече от 3 минути "зелените" нямаха кош от игра в последната част, а Доростол свали на 5 точки. В средата на периода разликата падна за кратко и до 3 при 40-37, но две ключови тройки за Балкан качиха отново на 9. Докрая нашите показаха характер като покачиха преднината си и спечелиха двубоя, а с него и своята група!

Най-резултатен за Балкан с 16 точки и 10 борби бе Стефан Михайлов. Павлин Иванов реализира 13, а с 11 и 9 борби завърши Александър Гавалюгов.

За Доростол най-много 14 точки и 7 борби имаше Мартин Пасков.

Ключови думи: БК Балкан , баскетбол , Николай Пеев , Финали Русе 2021