“Балкан 1929” и “Монтана” сътвориха зрелищно шоу с 8 гола

21 Януари 2023, 15:51
(0) (1)
Прочетена: 854 0

В съботния ден на 21.01 се проведе контролна среща между отборите на “Балкан 1929” и един от водещите тимове във Втора лига “Монтана” на помощното игрище “Герена” в Ботевград. Срещата завърши при зрелищното равенство 4:4.

“Балкан 1929” поведе в резултата чрез Калоян Бонев в 11-та минута. А няколко минути гостите от “Монтана” обърнаха резултата за 1:3. В 15-та минута изравни Йордан Йорданов. Две минути по-късно гостите излязоха напред в резултата с попадение на белгиеца Фудил Идрис. А в 34-та минута за 1:3 реализира Борислав Дамянов, преди това, капитанът на “Балкан 1929” Здравко Атанасов получи директен червен картон след саморазправа със съдията.

В началото на второто полувреме балканци вкараха три гола и поведоха с 4:3. В 53-та минута с глава отбеляза Павел Петков. Последваха нови два нови гола на Калоян Бонев - в 55-та и 60-та минута за хеттрик.  Шест минути преди края “Монтана” изравни след удар с глава на Борислав Дамянов.

Следващата проверка на “ Балкан 1929” ще бъде другата седмица - в сряда от 14.00 ч. на “Герена” срещу “Бдин” Видин на бившият футболист на “зелените” Николай Цветков - Демона.

Ключови думи: ФК Балкан 1929