Балкан 1929 подаде жалба след загубата от Хебър

12 Септември 2016, 11:32
(0) (0)
Прочетена: 1879 6

ФК Балкан 1929 подаде жалба срещу поредица некоректни съдийски отсъждания в мача от шестия кръг на Югозападната трета лига срещу тима на Хебър Пазарджик. До 70-та минута гостите от Ботевград водеха с 0:2, след което домакините вкараха 3 гола само в рамките на 12 мин.

В 30-та минута съдията отсъди дузпа в полза на Хебър, но тя бе спасена от вратарят Едуард Мечикян. Цветелин Цаковски откри резултата с 0:1 и така завърши първото полувреме.
В 57-та минута Ивайло Златев- Терминатора добави втори гол за своя отбор, което отключи агресивната игра на домакините. При пряк свободен удар в 70-та минута, топката уцели Цветослав Ботев в главата и от удара той падна на земята, а Хебър се възползва и вкара първия си гол. Последва силен домакински натиск и отсъждането на постоянни фалове в пряк ущърб на ботевградчани, което даде здрава почва на домакините за още два бързи гола и победа при 3:2.

След края на срещата Балкан подаде жалба за некоректно съдийство от страна на реферите.
„Тази несъществуваща дузпа и постоянните фалове, които ни бяха отсъдени, тотално ни ощетиха. Имаше силен домакински натиск. Подадохме жалба, защото съдиите имат чувство за безнаказаност и ние няма да стоим безучастни към това. Отчитаме своите грешки в срещата и не отдаваме загубата изцяло на съдийството. Но в този мач те бяха некоректни”, коментира президентът на клуба и треньор на Балкан Иван Редовски.

На 18 септември (неделя) от 17:00ч. отборът на Септември Симитри ще гостува в Ботевград.
„С цената на всичко трябва да победим в този двубой”, добави още Редовски.

Припомняме, че няколко дни по-рано - на 8 септември, двата отбора играха в Ботевград, но в мач от турнира за Купата на България. След драматично и напрегнато второ полувреме и отново след множество неотсъдени фалове в полза на Балкан, Хебър отстрани ботевградчани от турнира с 1:2.