“Балкан 1929” разби “Кюстендил” за страхотен старт на пролетния дял

17 Февруари, 16:18
(1) (0)
Прочетена: 3069 13

Отборът на “Балкан 1929” започна мощно и вихрено пролетния дял на Югозападната Трета лига. Момчетата на Иван Редовски разбиха традиционно неудобния си съперник “Кюстендил” с 4:1 като домакин на помощното игрище “Герена”.

В 8-ата минута Николай Миков откри резултата за домакините. В 21-ата минута Йордан Дамянов отправи страхотен удар със задна ножица и топката влезе в мрежата на кюстендилци за 2:0. В средата на първото полувреме Николай Миков се сблъска със съперник, като след това бе откаран спешно до болницата, за да бъде зашита веждата му. Последва и директен червен картон Иван Редовски, който влезе в спор с главния съдия заради спестения червен картон за нарушението извършено срещу Миков

Второто полувреме стартира с гол за Балкан дело на техничаря Павел Петков. Отново Павел Петков отбеляза второто си попадение в срещата и качи резултата на 4:0 за “зелените” от Ботевград в 65-ата минута. Гостите върнаха попадение чрез Мирослав Александров в 71-ата минута.

След този мач “Балкан” се изкачи на 4-ата позиция заедно с петия “Рилски спортист”, като и двата тима имат еднакви точки - 36. “Кюстендил” пък е осми с 29 пункта.

Ключови думи: ФК Балкан 1929