"Балкан 1929" с класическа победа над "Рилски спортист" (Самоков)

22 Август 2020, 21:07
(0) (0)
Прочетена: 1675 1

Футболистите на "Балкан 1929" сразиха с убедителното 3:0 тима на "Рилски спортист" (Самоков). Двубоят бе от 3-я кръг на Югозападна Трета лига и се игра на стадион "Христо Ботев" днес (22 август). Домакините определено бяха по-добрият отбор на терена, въпреки че материализираха превъзходството си чак в 34-ата минута. Тогава Ангел Ангелов сътвори хубав рейд, а в последствие асистира на нападателя Петко Петков, който се разписа срещу един от бившите си тимове за 1:0. Именно при този резултат двата отбора се оттеглиха на почивката. През второто полувреме балканци удвоиха аванса си. В 57-ата минута точен с глава бе Георги Кременлиев, който получи хубав пас от Петко Петков - 2:0. Десетина минути по-късно, Ангел Ангелов направи резултата класически, след като вкара хубав гол за 3:0.

Във временното класиране отборът на "Балкан 1929" се намира на 8-ата позиция със 6 точки в сметката си. В следващия 4 кръг, който е на 29 август, "зелените" гостуват на "Чавдар" (Етрополе) в регионалното дерби на кръга.

Ключови думи: ФК Балкан 1929