“Балкан 1929” с важни три точки в Сливница

3 Ноември 2023, 18:12
(0) (0)
Прочетена: 896 2

Отборът на “Балкан 1929” постигна важна победа при гостуването си на “Сливнишки герой” в Сливница с 3:1. Срещата е от 16-ия кръг на Югозападната Трета лига. Заслужен пореден успех и важни три точки за тима на Иван Редовски, като вече е на трето място с 29 точки.

Ботевградчани поведоха чрез Павел Петков, който отбеляза дузпа в 2-ата минута. Второто попадение бе дело на Николай Миков, който получи топката от Павел Петков и я вкара с глава в 23-ата минута, а домакините от Сливница върнаха попадение в 35-ата чрез Александър Александров за 1:2. “Зелените” от Ботевград отбелязаха трети гол, като юношата на клуба Николай Миков обаче направи отличен самостоятелен рейд, тръгвайки от центъра на терена, преодолявайки няколко защитника и го завърши с попадение за окончателното 1:3. В края на срещата 19-годишният талант пропусна да оформи своя хеттрик, като ударът му беше спасен от вратаря.

В следващия кръг, балканци ще играят отложен двубой с “Пирин” Разлог, като отново са гости в сряда (07.11).

Ключови думи: ФК Балкан 1929 , Югозападна Трета лига