Неделя, 28 Април 2024, 07:08

“Балкан 1929” смаза ОФК “Костинброд” с пет гола, Редовски влезе като резерва и вкара

4 Октомври 2023, 20:37
(0) (0)
Прочетена: 1455 4

Отборът на “Балкан 1929” постигна категорична победа като домакин на ОФК “Костинброд” с 5:0. Срещата бе от областния четвъртфинален кръг на Югозапад за Купата на АФЛ.

Само след няколко дни, двата отбора отново ще се изправят един срещу друг в Ботевград, но за първенството в Югозападната Трета лига.

Голеадата започна в 38-ата минута, като Николай Миков откри резултата за 1:0, след получен пас от Александър Иванов. Първото полувреме завърши при такъв резултат.

След почивката, “Балкан 1929” вдигна нивото и вкара безответни 4 гола на своя съперник. В 53-та минута Павел Петков с красив удар направи 2:0 и не остави никакви шансове за вратаря на гостите.

В 71-та минута за класическото 3:0 се разписа Иван Алексиев след удар с глава, който получи топката от статично положение.

Около 70-ата минута президент и играещ старши треньор на “Балкан 1929” Иван Редовски влезе като резерва, като след няколко минути неговото име бе записано сред голмайсторите. Асистенцията бе дело на Павел Петков, който подаде топката на 42-годишният нападател, за да реализира за 4:0.

В края на мача, Павел Петков се отличи с втори гол в мача, който направи резултата 5:0.

На областния полуфинал за Купата на Аматьорската футболна лига, съперник на “зелените” е “Ракитин” Трудовец, на когото им бе присъдена служебна победа с 3:0 срещу “Левски” долна баня.

Ключови думи: Иван Редовски , ФК Балкан 1929 , Купа на АФЛ