"Балкан 1929" взе областния полуфинал за Купата на АФЛ срещу "Ракитин" Трудовец

18 Октомври 2023, 21:05
(0) (0)
Прочетена: 914 0

Отборът на "Балкан 1929" се класира за областния финал на Купата на АФЛ, след като спечели гостуването си на "Ракитин" в Трудовец с 3:1. На финала за Купата на АФЛ, балканци ще се изправят срещу "Сливнишки герой", който отстрани "Чавдар" Етрополе след дузпи с 4:2.

Мачът започна с минута мълчание заради кончината на бившия футболист на "Правец" Цветелин Цветков, който почина днес сутринта.

Гостите от "Балкан" поведоха чрез Калоян Бонев в 16-ата минута, който остана сам срещу вратаря и прати топката в кълбото за 1:0. В 32-ата минута "Ракитин" изравни за 1:1 с красиво изпълнение на Радослав Зарев. При този резултат завърши първото полувреме на мача.

В самото начало на второто полувреме "зелените" от Ботевград излязоха напред в резултата 2:1, а голмайстор бе Здравко Атанасов.

В 67-ата минута "Балкан 1929" сложи край на спора, като Калоян Бонев отново бе точен за 3:1.

Двата отбора изиграха отличен и добър футбол и зарадваха многобройната публика събрала се на стадиона в Трудовец.

Ключови думи: ФК Балкан 1929 , ФК ”Ракитин" (Трудовец) , Купа на АФЛ