“Балкан 1929” загуби дербито от “Миньор” в Перник

18 Ноември 2023, 17:10
(1) (0)
Прочетена: 1134 4

“Миньор” (Перник) надви “Балкан 1929” (Ботевград) с 3:1 в среща от 18-ия кръг на Югозападната Трета лига. Централният защитник на домакините Антон Славчев (50, 75, 79) беше точен на три пъти. Едно попадение за гостите отбеляза Павел Петков (90).

След този двубой, тимът на “Балкан 1929” се свали до шестата позиция в Югозападната Трета лига с 30 точки, а днешният съперник вече е с 49 точки и е лидер в класирането.

Следващият мач на “Балкан 1929” е в сряда (22 ноември) от 13:30 ч. срещу 12-кратният шампион и евроучастник Лудогорец в двубой от 1/16-финалната фаза за Купата на България. С този мач е свързан и завръщането на тима на Иван Редовски на ст. “Христо Ботев”.

Първото полувреме завърши при резултат 0:0, като балканци имаха няколко положения за гол, които не успяха да реализират. Освен това, домакините от “Миньор” също се опитаха да застрашат вратата на ботевградчани.

В 50-ата минута домакините от Перник поведоха в резултата с гол на Антон Славчев. Центриране на Томас Добрев от корнер намери снажния футболист в наказателното поле, а около Славчев нямаше нито един защитник на “ Балкан 1929”. Последва удар с глава и гол за “Миньор”.

В 75-ата минута “Миньор” достигна до втори гол, а негов автор отново бе централният защитник Антон Славчев. Балонно центриране в наказателното поле беше свалено с глава от Слишков, а на върха на атаката се бе озовал Антон Славчев, който насочи топката във вратата като типичен нападател.

В 79-ата минута станахме свидетели на нещо рядко срещано във футбола, защото Антон Славчев оформи своя хеттрик. Не само това, но централният защитник направи перфектен хеттрик с гол с левия крак, с десния и с глава. Този път той се бе позиционирал по най-добрия начин при корнер и засече топката с левия си крак.

В последната минута на редовното време “Балкан 1929” отбеляза почетно попадение чрез Павел Петков, който сътвори гол-шедьовър с техничен удар, намерил обратния ъгъл на вратата зад Леонтиев.

Ключови думи: ФК Балкан 1929 , Югозападна Трета лига