"Балкан 1929" започна зимните контроли с поражение

22 Януари 2022, 16:28
(0) (0)
Прочетена: 1410 8

Мъжкият футболен отбор на "Балкан 1929" регистрира загуба в първата си среща за новата 2022 година. "Зелените" инкасираха поражение от подвизаващия се в Югозападна Трета лига тим на "Ботев" (Ихтиман) с 1:3 в приятелски мач, игран в комплекс "Драгалевци" в столицата София днес (22 януари). По план срещата трябваше да се изиграе на стадион "Христо Ботев" в Ботевград, но обилният снеговалеж преди дни осуети плановете.

Балканци първи откриха резултата в 30-ата минута, когато точен бе един от новите в отбора - опитният Костадин Велков. Съвсем малко след това ботевградчани можеха да удвоят преднината си, но Николай Цветков - Демона пропусна дузпа. В последствие "зелените" създадоха достатъчно положения, с които да си решат мача, но така и не успяха да ги материализират и да ги превърнат в голове. В средата на второто полувреме бившият професионален футболист Борислав Балджийски върна равенството, което се запази почти до самия край. Във финалните минути ихтиманци успяха да вкарат още две безответни попадения и да победят с крайното 3:1.

Следващата контрола за "Балкан 1929" ще бъде на 29 януари в Ботевград срещу отбора на "Спартак" (Плевен).

Ключови думи: ФК Балкан 1929 , футбол