Балкан 2 отстъпи на Берое

20 Февруари 2012, 11:30
(0) (0)
Прочетена: 2095 0

Изигра се няколко пъти отлаганият мач от 11-ти кръг на А група между втория отбор на Балкан и Берое – Стара Загора. Въпреки подкреплението от баскетболисти от мъжкия тим - Станимир Маринов, Димитър Маринчешки и Емил Бинев, домакините от Балкан отстъпиха с 64 на 76. Балкан бяха абсолютно равностойни на силния си съперник, като започнаха мача уверено и силно. Те бяха с преднина през по-голямата част от първата четвърти и след нея водеха с една точка (18-17). Много бързо обаче баскетболистите на Берое обърнаха резултата и си създадоха удобна разлика от 6-7 точки, която поддържаха и задържаха до почивката (39-31). Балканци обаче не се бяха отказали и продължиха да оказват сериозна съпротива на именития си съперник. В началото на второто полувреме те намалиха дефицита си и на моменти изоставаха само на 2 точки зад Берое. Още в първите атаки на последната част старозагорци направиха аванса си двуцифрен и доиграха спокойно срещата, спечелвайки я с 76-64. Пет борби и 20 точки записа Станимир Маринов. Димитър Маринчешки отбеляза 13 точки и 6 борби, Николай Маринов има 11 плюс 5 асистенции и по 4 борби и откраднати топки. Милен Димитров и Сергей Цветков бяха най-резултатни за Берое с по 16 точки. С дабъл дабъл от 14 точки и 11 борби пък завърши Атанас Радев.
Баскетболистите на Георги Младенов са едноличен лидер в класирането. Те са без загуба до този момент. Балкан са предпоследни с 2 победи и 10 загуби.