Балкан допусна загуба в Лисабон в последния си мач от ФИБА Къп

23 Ноември 2023, 07:35
(1) (0)
Прочетена: 782 3

Тази вечер баскетболистите на Балкан загубиха последния си мач в група А на турнира за Куата на ФИБА Еврора. Те отстъпиха като гости на Спортинг Лисабон с 90:72 (23:16, 24:10, 21:29, 22:17).

Въпреки загубата, Балкан остава на първото място в групата, което си осигури още миналия кръг с успеха срещу АЛБА Фехервар в Ботевград. С успеха си в този мач обаче Спортинг излиза на второто място в класирането.

Балканци започнаха лошо, на старта съперниците им дръпнаха с 12-0 в 4-та минута, в 5-та резултатът бе 15-3. Продължиха да отстъпват и във втората четвъртина, след която Спортигн водеше с 58-40. Балкан игра по-добре в третия период, който взе с 29-21, последната част обаче Спортинг спечели с 22-17, а с това и мача с 90-72.

Капитанът Димитор Димитров бе най-резултатен с 20 точки, с 13 е Карл-Йохан Липс, 12 вкара Майки Диксън, с по 7 са Мартин Сотиров и Георги Герганов, 6 има Николай Грозев.

За Спортинг топреализатор с 26 точки е Маркъс ЛоВет, с 18 е канадецът Едуард Екиор, 14 вкара Майк Мур.

Стана известен още един съперник на Балкан в група К на втората фаза. Това е германският Гьотинген, който стана победител в група I.

Ключови думи: БК Балкан , ФИБА Къп