Балкан Лейдис надделяха над Шаркс в мач от САБЛ

28 Ноември 2013, 09:04
(0) (0)
Прочетена: 1362 0

Балкан Лейдис се наложи над Шаркс с 56:52 като гост в първи мач от седми кръг в женското направление на САБЛ. До момента Балкан има в актива си 3 победи и 3 загуби и заема трето място във временното класиране.

Марина Гелова и Дарина Събева бяха с оснoвна заслуга за победата на Балкан, след като реализираха по 13 точки, като първата бе много полезна и грабна 12 борби, за да оформи дабъл-дабъл.

За Шаркс Ивета Андреева също стигна до двойните показатели - 12 точки и 16 борби (б.а. 11 в защита и 5 в нападение). Мария Рангелова завърши с 9 точки и 10 борби.

През първата част Балкан Лейдис овладя инициативата и поведе с 19:9. До почивката домакините заиграха по-уверено и намалиха пасива си на 2 точки - 27:29. След паузата гостенките отново наложиха своето темпо на игра и си върнаха водачеството след 44:35, като до края не позволиха обрат и стигнаха до победа с 56:52.

Източник: bball.bg