Балкан "Лейдис" с победа над Forma Vita в САБЛ

19 Март 2014, 09:10
(0) (0)
Прочетена: 2365 2

На 18.03 се изигра срещата между отбора на Балкан Лейдис и Форма Вита, двубоя беше от 16-тия кръг на САБЛ. Момичетата на Балкан се нуждаеха от задължителна победа, за да могат да задържат първото място в класирането.

В началото на първата част баскетболистките на Балкан започнаха много силно и до средата и водеха с 8:5, но до края на частта отбора на Форма Вита успя да обърне резултата и завърши при резултат 12:13. Втората част беше много равностойна и завърши при резултат 21:18.

Третата част на срещата отбора на Балкан Лейдис реши всичко в срещата с много силна игра и отбеляза 32 точки срещу 25 за съперника. Преди решаващата четвърта част имаха преднина от 9 точки. Четвъртата част отново беше в полза на Лейдис и така се поздравиха с победата 77:67.

Най-резултатна за победителките беше Велиана Стоянова с 28 точки, Симона Димитрова отбеляза 15, Снежана Николова добави 12, Диана Чавдарова записа 9, Марина Гелова добави 8, Дарина Субева вкара 5.

Следващата среща на Балкан Лейдис е на 01.04.2014 от 20:00ч. срещу отбора на Шаркс.

Ключови думи: Балкан Лейдис