Балкан навакса изоставане от 24 точки, но загуби с една точка от Берое

1 Април 2023, 21:38
(0) (1)
Прочетена: 922 14

Шампионът Балкан допусна сензационна загуба от седмия в класирането Берое, като губеше през целия мач с 24 точки разлика, а в последните минути обърна резултата и водеше с 5 точки, но в крайна сметка отстъпи с 82:83 в своята зала "Арена Ботевград". Балкан бе без контузените Константин Тошков и Илиян Пищиков, а в хода на мача Мануел Суарез получи също контузия и не доигра срещата. Със същия резултат Балкан загуби полуфинала за Купата на България от ЦСКА преди седмица.

В класирането тимът на Петър Златанович се намира в сложна ситуация, тъй като е с равни точки с третия Черноморец, който победи Левски, и е с баланс от 17 победи и 7 загуби. В сряда на 05.04 ще се състои дербито между втория Балкан и третия Черноморец от 19:00 ч. в "Арена Ботевград".

Балкан и Берое започнаха много силно първата четвърт, като си размениха само кошове, докато Балкан водеше в стрелбата от тройката, а Берое имаше предимство в подкошието. Гостите от Стара Загора направиха силна серия с 10:2, след реализирани две поредни тройки на Дариъс Хол, като беройци водеха с над 10 точки. Първата част завърши 32:24 за Берое, докато Мануел Суарез от Балкан бе реализирал 8 точки при 75% стрелба.

Втората четвърт започна много лошо за Балкан, като Берое вкара 10 поредни точки и направи разликата още по-голяма - 24 при 52:28. В средата на частта, Балкан се събуди и направи много силна серия като позволи на Берое да вкара само един кош, а иначе разликата спадна до 11 точки. Полувремето завърши при резултат - 56:45 за Берое.

След почивката тимът на Петър Златанович вдигна темпото на игра, като намали разликата чрез гръцкия гард Николаос Дипларос, който се включи много силно от пейката и се отличи с 11 поредни точки. Защитата на балканци позволиха на Берое да вкара само 11 точки за частта, като авансът на старозагорци е пет точки - 67:62. В тази част топ реализатора на Балкан до момента със 17 точки - Мануел Суарез получи тежък удар и се наложи да бъде заменен и не успя да доиграе срещата.

В четвъртата част Балкан стартира добре, като изоставаше с преднина от 1 точка след кош на своя капитан Митко Димитров, а можеше да направят пълен обрат, като изпуснаха отворени стрелби. След това двата отбора играха равностойно, като тройка на Павлин Иванов възстанови равенството на Балкан за първи път в мача - 75:75 при оставащи 2:42 минути до края. Нова тройка на Николаос Дипларос направи пълен обрат за Балкан в срещата при оставащи 1:43 минути до края, а резултатът бе 78:75 за шампионите от Ботевград. Тройка на Александър Тодорович изравни резултата за Берое за 78:78, докато Павлин Иванов вкара кош за 80:78 при оставащи 1:22 минути, а секунди преди края двата тима си размениха водачеството, докато при оставащи 16 секунди до финалната сирена Мартин Стефанов вкара тройка, за да подпечата успеха на Берое с тройка - 83:82. В последната атака Николаос Дипларос и Христо Захариев направиха неуспешни опити сами в тройката, като не успяха да отбележат, за да вземат успеха на Балкан и така завърши мачът - загуба с 1 точка 82:83.

Гръцкият гард на Балкан Николаос Дипларос беше най-резултатен със своите 21 точки, като изигра пълни 30 минути и завърши с 6/14 стрелба от игра, 2 борби, 2 асистенции, 4 грешки и 3 отнети топки. Павлин Иванов и Мануел Суарез бяха със 17 точки, докато първият е с 6 асистенции и най-висок КПД - 20, а чилиецът за 15 минути бе с 6/9 в стрелбата. Димитър Димитров приключи със 12 точки и бе на крачка от дабъл-дабъл, като имаше 9 борби.

Ключови думи: БК Балкан