Понеделник, 29 Април 2024, 02:17

Балкан не можа да спре устрема на Порто и е с четвърта поредна загуба във ФИБА Къп

24 Януари, 07:53
(0) (0)
Прочетена: 785 16

Балкан записа четвъртата си загуба в група К на турнира за Купата на ФИБА Европа, след поражение в Португалия от Порто с 92:80.

Така българският шампион остава без успех в групата, с два мача до края, срещу Гьотинген в Ботевград и гостуване на лидера Билбао.

С това поражение обаче Балкан загуби и теоретични шансове да продължи на четвъртфинал, след като и Порто и Билбао вече имат по три победи в актива си.

Порто даде заявка за успех рано-рано, като тръгна със серия от 8-0, а Балкан нямаше кош от игра в първите пет минути от мача.

Ботевградчани имаха силни моменти в края на първата част и в началото на втората, когато се доближиха само на 2 от противника.

Порто обаче направи нова силна поредица до края на полувремето и се оттегли с аванс от 13 точки в съблекалнята - 53:40.

Огромният брой грешки за Балкан заличаваше иначе добрите проценти на успеваемост на българския състав.

След подновяването на играта Порто направи решителна крачка и спечели убедително третия период, за да се откъсне сериозно напред и да си подсигури победата.

Балкан успя да спечели финалната четвърт, за да си тръгне с почетна загуба от Португалия.

Димитър Димитров завърши със 17 точки и 6 борби за Балкан, Йордан Минчев добави 14 и 6 борби. Мартин Сотиров записа 14 точки и 8 асистенции, а Георги Герганов - 11 и 5.