Балкан отново загуби от Левски

15 Октомври 2023, 16:48
(0) (1)
Прочетена: 901 16

Две седмици, след като Балкан загуби от Левски за Суперкупата в Ботевград с 56:57, днес сътвори втора поредна загуба от вечния си съперник с 64:69 като гост в София за първенство.

Срещата бе от 2-ия кръг на Националната баскетболна лига, като шампионите записаха първата си загуба за сезона, но имат и победа, която бе дошла срещу Шумен, докато Левски вече на сметката си има баланс 2-0 победи.

По своя развой срещата приличаше на тази в “Арена Ботевград” преди две седмици. Първата част бе за домакините - 22:18. Втората бе спечелена от Балкан, но на полувремето Левски имаше аванс от 2 точки - 35:33.

След почивката балканци доминираха, взеха третата четвъртина с 14:8 и преди последния период имаха преднина от 4 точки - 47:43. Три минути след началото му авансът на Балкан достигна до 7 точки - 54:47.

След това обаче повече от две минути нямаха кош, допуснаха серия от 0:11 и “сините” на свой ред дръпнаха със 7 разлика при оставащи 1 минута и 51 секунди до края. След това опитите на “зелените” за обрат не сполучиха и те загубиха с 69:64.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за Балкан с 14 точки, другият с двуцифрен актив - 10 точки, е Мартин Сотиров. По 8 имат Харис и Диксън, новият център Малик Топин е със 7 точки и 6 борби, с по 6 точки са Димитър Димитров и Липс.

За Левски с по 14 точки са американците Алън Арнет и Джон Флорвиъс.

Ключови думи: БК Балкан