Балкан отново загуби от Рилски спортист, но този път в първенството

15 Октомври 2022, 21:27
(0) (1)
Прочетена: 1041 15

Баскетболистите на Балкан загубиха първия си мач от първенството на НБЛ. Тази вечер в Самоков те отсъпиха пред Рилски спортист с 89:83 (22:22, 23:14, 18:22, 26:25).

Балканци загубиха мача главно във втората четвъртина. След равенство 22:22 след първата те поведоха, но допуснаха серия от 19:0, след като Мануел Суарес бе сменен след 3 лични нарушения, в 18-та минута резултатът бе 38:29, а първото полувреме завърщи 45:36 за Рилски спортист.

Зелените спечелиха третата част с 22:18 и в последните десет минути продължиха да намаляват изоставането си. Четири минути преди края то вече бе само 1 точка при 74:73. Последваха обаче грешни решения, домакините отново дръпнаха с 10 точки. Усилията на Балкан за обрат не се получиха, самоковци бяха точни от наказателната линия и спечелиха с 89:83.

Павлин Иванов бе най-резултатен за Балкан с 22 точки. Със 17 е Христо Захариев, Райън Хароу вкара 14 и направи 8 асистенции, с 8 точки за 21 минути е Мануел Суарес. За домакините с 18 точки е Уигинс, със 17 - Рандолф.

Източник: Balkan-basket.com

Ключови думи: БК Балкан , НБЛ